Rozwiązania w metalurgii proszków

Poszukujesz nowoczesnych, wydajnych rozwiązań w produkcji dodatków oraz procesie wtryskiwania proszków metali? Analiza wielkości i kształtu cząstek, analiza elementarna, obróbka cieplna, analiza mikrostrukturalna i badanie twardości – marki firmy Verder Scientific oferują najwyższej jakości rozwiązania wraz z wiedzą ekspertów w każdej z tych dziedzin oraz serwisem na dostępnym na całym świecie.

Science for Solids


Analiza cząstek

Retsch Technology produkuje nowoczesne urządzenia do optycznej analizy proszków, granulatów i zawiesin.
Parametry takie jak zdolność płynięcia, ściśliwość, porowatość, zachowanie podczas spiekania, które wpływają na przydatność proszków metali w procesach metalurgii proszków, zależą od wielkości i kształtu cząstek danego materiału.

CAMSIZER X2 to wydajne narzędzie do optycznej analizy cząstek w zakresie od 0,8 µm do 8 mm. Dwie kamery o wysokiej rozdzielczości rejestrują miliony cząstek w ciągu zaledwie kilku minut i pozwalają na dokładny i powtarzalny pomiar zarówno wielkości jak i kształtu cząstek. To co widzisz, to dostajesz: rejestrowanie ponad 300 obrazów na sekundę oraz rozdzielczość pozwalająca na pomiar cząstek 0,8 µm sprawia, że żadna cząstka nie zostanie „niezauważona”.

CAMSIZER X2    APPLICATION


Rozdrabnianie i analiza sitowa

RETSCH produkuje i dostarcza urządzenia do preparatyki próbki obejmujące sprzęt do rozdrabniania i przesiewania.
W dziedzinie metalurgii proszków sprzęt RETSCH umożliwia recykling surowców. Przesiewacze takie jak np. AS 200 basic służą do oddzielenia frakcji z proszku metalu użytego do drukowania 3D, tak aby można je było ponownie wykorzystać w kolejnym procesie.

RETSCH oferuje także urządzenia do rozdrabniania takie jak na przykład kruszarka szczękowa BB 500 XL. Kruszarka ta pozwala na rozdrobnienie wadliwego materiału powstałego w trakcie formowania wtryskowego proszku metalu. Uzyskany proszek może zostać ponownie wykorzystany w tym procesie.

Sieve Shakers   Jaw Crushers

APPLICATION


Analiza elementarna

ELTRA jest producentem analizatorów elementarnych do dokładnego oznaczania CHNOS w ciałach stałych.
Kontrola jakości proszków metali stosowanych w procesach metalurgii proszków jest istotna z punktu widzenia potrzeby zapewnienia wysokiej jakości produktu końcowego. Typowym przykładem jest pomiar zawartości węgla w stali, np. za pomocą analizatora ELTRA CS, ponieważ zawartość węgla ma znaczny wpływ na twardość produktu końcowego.

Podczas procesu spiekania, niepożądane pierwiastki chemiczne, takie jak tlen z powietrza (korozja) lub wodór z wilgoci (kruchość wodorowa) mogą pogarszać jakość produktu. Zawartość tych pierwiastków także powinna zostać poddana analizie.

ONH ANALYZERS   CS ANALYZERS

APPLICATION


Usuwanie lepiszcza, spiekanie, obróbka cieplna

Carbolite Gero produkuje piece laboratoryjne oraz przemysłowe w zakresie temperatur 30 °C do 3000 °C.
Firma posiada duże doświadczenie w obróbce cieplnej elementów wyprodukowanych metodą wtryskiwania proszków (MIM). Jest także znanym dostawcą pieców do produkcji dodatków (AM) w dziedzinie metalurgii proszków.

W przypadku zastosowań w AM, piec komorowy GPC 12/300B z retortą z Inconel’u został zaprojektowany specjalnie do zastosowań, w których wymagana jest zmodyfikowana temperatura i jednorodność temperatury potrzebna do spiekania przy użyciu proszków metali.

Zawartość O2 (która może wynosić mniej niż 30 ppm) może być stale monitorowana. Gaz osłonowy (azot lub argon) monitorowany jest za pomocą cyfrowego przepływomierza. W aplikacjach AMS 2750E seria pieców GPC może spełniać wymagania klasy 1.

GPC FURNACE   APPLICATION

For MIM applications, CARBOLITE GERO supplies furnaces to debind (catalytically or thermally) and sinter the formed part; this process can either be carried out in two separate furnaces or in a combined furnace (model PDS 120 MO/14).

PDS FURNACE   APPLICATION

PDS VIDEO


Analizy mikrostrukturalne i pomiar twardości

ATM produkuje maszyny do materiałografii (metalografii) stosowane w procesach kontroli jakości.
Części metalowe, na przykład po procesie spiekania, wymagają dokładnego testowania. Szeroka gama wysokiej jakości maszyn ATM do cięcia, polerowania i wytrawiania pozwala na perfekcyjne przygotowanie powierzchni, co jest warunkiem niezawodnej analizy mikrostrukturalnej.

Dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom, takim jak innowacyjna maszyna Cut-off Brillant 250.3, przygotowanie próbki jest wygodne i powtarzalne. Nowy, niezrównany tester twardości Carat 930 wykonuje badania twardości wytworzonych metali w celu zapewnienia stałej jakości każdej partii.

BRILLANT 250.3    CARAT 930

APPLICATION

Dane kontaktowe

    1. Dane kontaktowe

    1. Zapytanie

    1. *pola wymagane
Materialography
Furnaces & Ovens
Elemental Analysis
Milling & Sieving
Particle Analysis
The SCIENTIFIC Division of the VERDER Group sets standards in high-tech equipment for quality control, research and development of solid matter.

The fields of activity cover sample preparation of solids as well as analyzing technologies.